Konferencje - definicja konferencji
2010-06-28 11:41:07
W dzisiejszych czasach konferencje to dość powszechny rodzaj spotkań. Planując udział w konferencjach często zastanawiamy się nad tym, jakie główne cechy powinna mieć dobrze przygotowana konferencja.
Galeria:
Użyte tagi:
konferencje obiekty konferencyjne ośrodki konferencyjne hotele sale konferencyjne
Zobacz także:
Konferencja – definicja.
Konferencja to nic innego, jak spotkanie grupy osób, często naukowców jednej lub kilku dziedzin naukowych. Zarówno praktyków i teoretyków, a także osób, które dopiero, co zaczynają interesować się daną tematyką. W ramach spotkań referowane są wyniki najświeższych badań, kolejno następują serie krótkich wykładów, a na koniec dyskusje na określony temat. Konferencje, obok publikacji, są jedną z dwóch podstawowych form prezentowania i dyskutowania wyników badań naukowych. Materiały konferencji mogą być publikowane w najróżniejszych periodykach naukowych.
Jakie mogą być rodzaje konferencji?
Największe –kongresy.
Często zwane zjazdami , a liczba uczestników może oscylować w granicach 10 000 uczestników i trwać 2 tygodnie. W ramach tego rodzaju konferencji odbywają się dziesiątki równoległych wykładów i dyskusyjnych.
Tradycyjne konferencje
To typowe konferencje naukowe, jakie odbywają się praktycznie każdego dnia także w Polsce. Gromadzą zwykle od 100 do 1000 uczestników i trwają od 1 do 5 dni. Większość uczestników tego rodzaju konferencji uczestniczy w nich od początku do końca.
Konferencje dla biznesu to nic innego jak specjalistyczne spotkania poświęcone danej branży bądź ściśle określonej tematyce biznesowej, w którym uczestniczą przede wszystkim pracownicy firm w postaci kadry menedżerskiej czy zarządzającej. Konferencje biznesowe mogą gromadzić od kilkunastu do nawet kilku tysięcy uczestników.
Uczelniane szkoły letnie
Uczelniane, gdyż najczęściej odbywają się pod kierunkiem uczelni wyższych, a organizowane są dla chętnych studentów i uczniów szkół. Jest to specyficzny typ konferencji, których celem jest umożliwienie bliskiego kontaktu sław naukowych z młodymi badaczami.
Minikonferencje
Są to spotkania maksymalnie do 100 osób, zainteresowanych dokładnym poznaniem określonego zagadnienia. Często posiadają dużo mniej sformalizowaną strukturę, więcej czasu poświęca się na panele dyskusyjne i warsztaty.
M-S-M
Gdzie warto organizować konferencje? W czasie wakacji najlepszym rozwiązaniem będą konferencje nad morzem.
-------------------------------